POWRÓT
Blog_wpis_1

Hello World i dlaczego praca w IT?

Witam wszystkich na blogu IT’s Cool. Mam na imię Dawid i chciałbym, dzieląc się swoim doświadczeniem, nauczyć Was jak zdobyć pracę w IT.

W zawodzie pracuję już niemal 6 lat, obecnie na stanowisku Starszego Inżyniera Systemów, jednak doskonale pamiętam początek tej zakręconej przygody. Pamiętam skąd się wywodzę, kim jestem z wykształcenia oraz jaką wyboistą drogę przeszedłem zanim zdobyłem upragniony zawód. Rozumiem jak szalenie ważna jest, szczególnie w dzisiejszych, niestabilnych czasach, stabilna posada, dająca satysfakcję, możliwości rozwoju, a taką posadą niewątpliwie na chwilę obecną jest zawód informatyka.

Na samym początku chciałbym omówić jaki jest cel tej inicjatywy oraz jaki kierunek rozwoju widzę dla bloga, którego właśnie czytacie.

W roku 2015, będąc niemal całkowicie zielonym w sprawach IT, mając 27 lat na karku, po studiach chemicznych oraz latach pracy jako: pomocnik budowlany, inspektor jakości, przedstawiciel handlowy w branży spożywczej, bezrobotny, przedstawiciel handlowy w branży spożywczej oraz farmaceutycznej, bezrobotny, technolog, jeszcze raz przedstawiciel handlowy, postanowiłem podjąć rękawice, wziąć swoje życie za rogi i nimi ostro zakręcić. W myśl zasady, że kiedy już nie wiesz co zrobić w tym życiu, weź to życie w ręce niczym glinianą misę i ciśnij nią o podłogę, a z elementów, które pozostaną zbuduj coś nowego, lepszego, dającego satysfakcję, więcej pieniędzy, czasu dla siebie i rodziny oraz MOŻLIWOŚCI.

Bo praca w IT daje właśnie mega możliwości i perspektywy.

Pomysł na bloga oraz kurs zdobywania pracy w IT powstał całkiem niedawno, ale jeszcze zanim namieszała nam wszystkim w planach zaraza. Wahałem się co do treści, formy, a także mówiąc wprost czy pomysł chwyci i czy znajdą się śmiałkowie/śmiałkini chętni/e do próby, tak jak ja, przebranżowienia się, ciężkiej pracy, która finalnie przyniesie obfite plony.

I taki właśnie jest cel tego projektu, dać przykład: co robić, jak robić, gdzie się udać, jak zacząć, jak stawiać pierwsze kroki w pracy w IT.

Nie ważne czy masz doświadczenie zbliżone do IT czy nie, czy skończyłeś studia, liceum czy technikum. Nie będzie to blog techniczny (być może w przyszłości zabiorę się i za taki), ale raczej miejsce dla każdej osoby chętnej do samodzielnej nauki, zaangażowanej, nie bojącej się wyznawań i ciężkiej pracy.

W pisaniu bloga oraz prowadzonych kursach będę opierał się o doświadczenia własne oraz wspaniałych ludzi z branży, których zaszczyt poznania dała mi praca w IT.  

Wpisy na blogu będę zamieszczał regularnie, tak abyście mogli być na bieżąco z wiedzą. Życzę miłej lektury oraz proszę o kontakt w zakładce https://itscool.pl/#kontakt, będę starał się regularnie odpisywać na każdego emaila.      

IT is cool!

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments